Turniej w Pucku. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam Przybylak
wtorek, 07 lutego 2017 11:55

Turniej w Pucku.

Drużyna kadetów 4 lutego pojechała do Pucka na turniej z okazji 97 Rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. Wystartowało dziesięć drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy. My rywalizowaliśmy ze Stoczniowcem Gdańsk, Korabem I Puck, Alpatem Gdynia, SPS Lębork. Graliśmy dwa sety bez względu na wynik. W pierwszym meczu z Korabem nieoczekiwanie zakończyliśmy pierwszego seta przegraną 26:24, wygrywając 21:24. Drugi set przebiegł całkowicie pod naszą kontrolą. Drugi pojedynek ze Stoczniowcem, podnaszą kontrolą przy stanie 23:21 również zakończył się przegraną. Kolejny set oddaliśmy bez większej wiary w zwycięstwo, popełniając zbyt wiele błędów. Dwa kolejne mecze już całkowicie przebiegały pod nasze dyktando. Zapewniło nam to drugą lokatę w grupie i grę o medal brązowy. Po przerwie obiadowej, po rozstrzygnięciach w drugiej grupie chłopcy bardzo chcieli zagrać z Treflem Gdańsk, ale ostatni mecz zdecydował o układzie tabeli i przyszło nam walczyć z Chemikiem Bydgoszcz.

To był najciekawszy mecz dnia. Rywalizacja, emocje jakie temu towarzyszyły przyćmiły pojedynek o złoto na sąsiednim boisku. Pierwsza piłka była dla Kosetu, kolejnych dziesięć dla Chemika (1:10), póżniej do wyniku 9:16 dla Chemika graliśmy punkt za punkt. W tym momencie nastąpiła reaktywacja zespołu i zaczęliśmy doganiać Bydgoszczan, w bardzo nerwowej atmosferze wygrywając pierwszego seta. Drugi set od samego początku pod naszą kontrolą dał na zwycięstwo i trzecie miejsce w końcowej rywalizacji. Ale przede wszystkim ogromnie dużo wyzwoliło się radości i wiary w kolejne zwycięstwa. Wielkie gratulacje dla całego zespołu.

Poprawiony: wtorek, 14 lutego 2017 19:04